رقابت در دنیای امروز کسب‌وکارها بدون تکنولوژی امکان‌پذیر نیست. اگر در حال حاضر، دیجی‌کالا به‌عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم خاورمیانه شناخته می‌شود، علت آن را جز در استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا نمی‌توانیم پیدا کنیم. شاید از دید افراد معمولی، دیجی‌کالا تنها یک فروشگاه آنلاین با سرمایه میلیاردی باشد، اما اگر در خدمات و محصولات نرم‌افزاری این کسب‌وکار دقیق شویم، دریایی از تکنولوژی‌های جدید و به‌روز را خواهیم دید.

بله! دیجی‌کالا را می‌توانیم به همان کوه یخ معروف وسط اقیانوس تشبیه کنیم که تنها قله آن برای بیشتر مردم نمایان است و کمتر کسی به بخشی از این کوه که در زیر آب پنهان است، توجه می‌کند. پادکست دیتکت می‌خواهد چیزی فراتر از نوک قله دیجی‌کالا را به گیک‌ها و علاقه‌مندان به تکنولوژی نشان دهد. به همین خاطر، به سراغ تیم تکنولوژی دیجی‌کالا رفته تا ابعاد هیجان‌انگیز و چالش‌های پروژه‌های شرکت را در قالب کلمات به تصویر بکشد. چالش‌هایی که شب‌های بسیاری، خواب شیرین را از تیم فنی گرفته و آن‌ها را تا روز کاری بعدی کنار هم نگه داشته است. البته که شیرینی غلبه بر این چالش‌ها، در کنار هم و دست در دست هم بسیار فراتر و ماندگارتر از هر چیز دیگری است.

رقابت در دنیای امروز کسب‌وکارها بدون تکنولوژی امکان‌پذیر نیست. – سهیل مقدم

در قسمت اول پادکست دیتکت با سهیل مقدم، CTO گروه دیجی‌کالا، صحبت می‌کنیم. در این قسمت درباره داستان شکل‌گیری تیم تکنولوژی دیجی‌کالا و همین‌طور فلسفه و تاریخچه شکل‌گیری این تیم صحبت می‌کنیم. همچنین در این قسمت از پادکست، خاطرات جالبی از شب کوچ کردن دیجی‌کالا به پلتفرم سوپرنوا را از زبان سهیل می‌شنوید. هرچند سال‌ها از این تغییر بستر و زیرساخت فنی می‌گذرد، اما هنوز که هنوز است ذره‌ای از جذابیت این اتفاق کم نشده و نکته‌های بسیار جذابی دارد که علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی، مهندسی، محصول و زیرساخت را به سمت خود می‌کشاند.

اما تمام ماجرا به این کوچ ختم نمی‌شود. بلکه تیم تکنولوژی دیجی‌کالا همیشه در حال تعریف و انجام پروژه‌های جذابی است که تجربه کاربری مشتریان را بهبود می‌دهد. به‌طوری که می‌بینیم دیجی‌کالا چگونه توقع مشتری را از کسب‌وکارهای اینترنتی بیشتر کرده و خود را الگوی سایر کسب‌وکارها و فروشگاه‌های اینترنتی قرار داده است.

در دیتکت از چه چیزی حرف بزنیم؟

پیشنهاد شما برای موضوع‌های بعدی دیتکت